Aura na owo pozwala, istnieje wizytacja w Tatrzańskim Parku Narodowym. Gorąco polecam Dolina Strążyska, które wolno łatwo dojechać z główny punkt Zakopanego. Ci, którzy nie są, iż lubią wędrówki, albo z dziećmi, będzie owo aż do końca doliny po blisko 40 minut spacerem, iżby ujrzeć wodospady Siklawa i herbaty zdanie w schronisku, na wolne u stóp imponującego Giewontu . Doświadczonych turystów, używane aż do 5-6 godziny noclegi nad morzem spaceru, przypuszczalnie wspiąć Giewontu z Dolina Strążyska (2,5 godziny wspiąć się na górę postępowanie), a następnie zejście za pośrednictwem Kondratową i Kalatówki aż do Kuźnic, dokąd mini autobusów są dostępne na drodze aż do miasta.
Innym niezwykle popularnym windy w okolicy istnieje szereg ludzi linowa na Gubałówkę, kto rozpoczyna się w taż środek miasta. Gubałówka (1100 m npm) roztaczają się wspaniałe widoki na gród i otaczające Tatry. W drodze powrotnej aż do główny punkt miasta natkniemy się na lokalnym zbycie położony między niezmiernie podnóża wzgórza i Krupówek. Znajdziemy pamiątek (Woodware, wyroby skórzane, woolware itp.) w ową stronę wszystkiego z skórzane kurtki i futra, ubrania, buty, owoce, warzywa, i wszelki zakątek lokalnych sprzedawców OSCYPEK owczego sera - suma w różnych kształtach i rozmiarach.
Następnie trafić Krupówkach - głównym deptaku Zakopanego, pełnej sklepów i restauracji. To w ową stronę korespondencja, banki natomiast kantory znajdują. W sezonie lokalizacja dostaje wybitnie zatłoczone, a my z trudem dać wiarę, że do tego stopnia późno, kiedy na tymże początku 19 wieku ulica ta była na miarę sporzej aniżeli przeciwnie wąska ścieżka, ugryziony łączenia centralnej części osady z huty w Kuźnice (to jest, gdy kolejka jest do dziś). Krupówkach dostaje szczególnie zatłoczone w złej i deszczowej pogody, jak inni będą zabiegać alternatywy w celu ożywczym powietrzu.